SHIATSU

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje. V překladu shiatsu znamená tlak prsty. Pomocí palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel, je znovu obnovována energetická rovnováha těla.

Cílem shiatsu je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesně-duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie. Shiatsu masáž zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.

 

Cítíte-li se přetažení a občas vás pobolívá hlava, pálí vás oči z celodenního sledování monitoru, bolí vás často záda, jste unavení a všechno na vás padá? Věnujte alespoň hodinku času a vyzkoušejte shiatsu.

Účinky masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Shiatsu poskytované terapeutem s patřičným výcvikem, podporuje obecné zdraví a může být užito jako prevence péče o zdraví. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Může pomoci při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží. Provádí se zpravidla vleže na podlaze na měkké podložce v pohodlném oblečení z přírodního materiálu. Délka ošetření je 1 - 1,5 hod.

Je zde možné i využití fonoforézy, ušních svící, baněk, moxování nebo tygrování.

Základem je úvodní rozhovor s klientem, pulsová diagnostika, případně diagnostika jazyka.