MDT – Mechanická diagnostika a terapie

„Spolehlivost metody je nyní mimo vší pochybnost. Výzkumy ukazují, že ostatní vyšetřovací metody nejsou dostatečně spolehlivé, tak jako McKenzie vyšetření. Nicméně, jeho spolehlivost je podmíněna kvalitou vzdělání a klinickou znalostí. Nikdo nemůže efektivně léčit pouze z doslechu bez vzdělání v MDT".

(Nikolai Bogduk, MD)

 

Tento název je známým termínem pro všechny pracovníky ve zdravotnictví, zejména však pro fyzioterapeuty, rehabilitační lékaře, ortopedy, neurology, neurochirurgy, praktiky a chiropraktiky, a v neposlední řadě pro velké procento pacientů běžné populace, pro všechny, kdo se kdy léčili s bolestmi od páteře, a hlavně těm, kterým se podařilo uniknout plánované operaci (výhřez ploténky). V mnoha zemích celého světa je McKenzie metoda považována za zlatý standart včasné diagnostiky a umožnění rychlejšího návratu pacientů do aktivního života. Zakladatel Robin McKenzie byl za své služby v oboru fyzioterapie oceněn řádem Anglické královny. McKenzie metoda patří mezi nejvíce sledované výzkumné projekty v oboru muskuloskeletální medicíny.

Je založená na filosofii aktivního přístupu pacienta k léčbě. Jedna z nejvíce výzkumem podložených metod v oblasti fyzioterapie. Vyšetření je stejně spolehlivé jako drahá diagnostická vyšetření (např. RTG, MRI ).

 

Retrakce s Extenzí C páteř.mp4 (185 MB)