Reflexní zónová terapie na noze  

Masáž plosek dolních končetin působí výraznou tělesnou i psychickou úlevu. Reflexní masáž lze využít jako metodu preventivní i léčebnou. Reflexní masáž je založená na systému reflexních zón těla na chodidle.

 

Reflexní terapie je metoda stará několik tisíc let. Vychází z předpokladu, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to cestou nervových propojení. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla: posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře.

 

Dříve než terapeut přistoupí k samotné terapii, měl by si s Vámi popovídat o všech Vašich bolestech. Společně byste tak měli stanovit individuální postup, který pro Vás bude optimální.

Aby došlo k úplnému uzdravení pomocí reflexní terapie, je zapotřebí sezení několikrát opakovat. Samozřejmě to záleží na intenzitě a délce onemocnění. Čím závažnější a dlouhodobější charakter onemocnění, tím častější by terapie měly být. Zpočátku třeba i několikrát týdně. Po mírném ustoupení bolesti stačí docházet na terapii jednou týdně.