Čínská tlaková masáž

Při masírování se podle momentálního  stavu klienta využívá funkce konkrétních akupunkturních bodů, jejichž výraznou stimulací umožňuje tělu zareagovat a uvolnit potřebné partie v napětí. Stimulací některých bodů, dojde k okamžitému uvolnění i u dlouhodobého problému (např. odstranění únavy, bolesti hlavy). Na rozdíl od akupresury se využívá celá akupunkturní dráha respektive dráhy. Podobně jako u shiatsu se snažíme zharmonizovat celé tělo. Masáž je vhodná pro ty, komu nevadí zmáčknutí některých citlivějších bodů. Pracuje se zde s větší silou. Je intenzivní, výrazně stimuluje a tak jako ostatní techniky „východní medicíny“ se snaží nastartovat koloběh vnitřní samoočisty organismu. Povzbuzuje imunitní systém. I zde je možné využítí fonoforézy, ušních svící, baněk, moxování nebo tygrování.

 

Ušní svíce představují účinnou prevenci i rychlou pomoc při mnoha obtížích. Jejich použití je návratem k přírodní terapii podle velmi staré receptury. Svíce jsou duté, bývají vyrobené z kvalitního včelího vosku a často i napuštěné vonnými silicemi podporujícími léčebný účinek. Hořením svíce v uchu dochází k prohřátí a mírnému podtlaku, který nasává sekret.

 

Ušní svíce se používají pro podpůrnou léčbu zdravotních problémů, které souvisí s nemocemi dutin, s nemocemi uší (hučení, tlaku, nedoslýchavosti), s psychickým přetížením a stresem, s bolestmi hlavy a migrénami, s přepracovaností a únavou, s nespavostí, s nemocemi horních cest dýchacích, s bolestmi v krku, s rýmou, s prevenci nachlazení i se zvýšením imunity.

 Ušní svíce se používají i jako součást terapie shiatsu a čínských masáží. Klient leží v poloze na boku, terapeut zavede jednu stranu svíčky do ucha a druhou zapálí. Nemusíte se obávat stékání vosku, vše je bezpečné, plamínek pomalý a stálý. Po dohoření se zbytek svíčky vyjme, uhasí se v připravené sklenici s vodou. Ucho se dočistí smotkem vaty a celá procedura se opakuje na druhém uchu. Po dokončení procedury klient ještě chvilku v klidu odpočívá.

 

Tygrování  je metoda vycházející z východních kultur. Tygrování je metoda tepelné a dynamické stimulace. Je to technika, kdy se do speciálních kovových tyčinek vsune hořící tyčinka ze směsi bylin. V plášti těla kovového držáku (tyčky) je na místě, kde se dotýká těla, malá dírka. Ta umožňuje, aby červené světlo ohně působilo stimulačně na akupresurní body a dráhy. Teplými kovovými tyčkami se pak jezdí po vybraných partiích těla. Vyhání se Vlhko, Chlad a Stagnace z těla. Kromě jiného dochází ke stimulaci krevního oběhu a lymfy. Je to vhodné například na unavené svaly, rýmu a nachlazení a další obtíže, při kterých je žádoucí aktivace.

Moxování

Fonoforéza